укрeng
головна | карта сайту | контакти
пошук
 
 
Україна та ЄБРР парафували кредитну угоду для фінансування реабілітації ГЕС на 400 млн євро
08/11/2011

У м. Лондон (Великобританія) у період з 8 по 12 серпня 2011 року у пройшли переговори української делегації, очолюваної директором Департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микитою Константіновим, з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку щодо укладення Кредитної угоди (проект "Реабілітація гідроелектростанцій").

Від ПАТ "Укргідроенерго" до складу делегації увійшли генеральний директор Ігор Сирота та перший заступник директора Департаменту економіки та інвестицій Жанна Гутіна.

За результатами переговорів сторонами підписано протокол та парафовано Кредитну угоду (проект "Реабілітація гідроелектростанцій").

Передбачається, що підписання угоди відбудеться у вересні 2011 року.

Як зазначив Константінов, залучені кредитні кошти буде спрямовано на реконструкцію обладнання та підтримання безпеки гребель ГЕС. "Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку нададуть загальну позику в обсязі 400 млн євро на реконструкцію гідроагрегатів, електромеханічного обладнання, заходи по підтриманню безпеки гребель гідроелектростанцій", - підкреслив він. Константінов додав, що реконструкція дозволить збільшити потужність та продовжити термін експлуатації вітчизняних ГЕС. "Це дозволить Україні отримати додаткову маневрову потужність на гідроелектростанціях, а також продовжити безпечний термін експлуатації на 30-40 років", - наголосив Константінов.

Основною метою залучення фінансування ЄБРР та ЄІБ в рамках Проекту на період 2011-2016 рр. є забезпечення виконання у повному обсязі в обумовлений термін та з максимальною ефективністю програм реабілітації ГЕС: реконструкції гідроагрегатів та пов'язаного обладнання, підвищення надійності експлуатації гідроспоруд, закупівлі силових трансформаторів.
Завдяки фінансуванню ЄБРР та ЄІБ з 2011 по 2016 рр. очікується збільшення виробництва електроенергії з на шести ГЕС ПАТ "Укргідроенерго" майже на 213 ГВт/год, збільшення високо маневрених потужностей на цих станціях щонайменше на 155 МВт, підвищення регулюючих можливостей найбільших «регуляторів» енергосистеми в скороченні терміни.

Вартість проекту "Реабілітація гідроелектростанцій" становить 690 млн євро.

Позика ЄБРР становить 200 млн євро, позика ЄІБ - 200 млн євро.


Зроблено в компанії: Віадук-Телеком